Tavla oyunu, 15 beyaz ve 15 siyah taşla (pul) oynanan iki kişilik oyunlardan birisidir. En eski oyunlardan biri olduğu yapılan kazılarda saptanmıştır. Tavla, vezir Büzur Mehir tarafından 10 günde yapılmıştır. Tavlada karşılıklı 6’şar hane bulunmaktadır. Bu haneler 12 ayı temsil etmektedir. 15 siyah ve 15 beyaz pul ise, 15 gece ve gündüzü ifade etmektedir. Karşılıklı yer alan 12’şer hane ise günün 24 saatini temsil ediyor.

Tavlada amaç kendi taşlarınızı kendi sahanızda toplamak ve bu amacı tamamladıktan sonra kendi sahanızdaki taşlarınızı bitirmek gerekiyor. Tabi bu işlemi ilk olarak tamamlayan oyunu kazanmış oluyor. İnternet üzerinden tavla oynamak ise son zamanlarda fazlasıyla popüler oldu. Bu alanda hizmet veren siteleri değerli ziyaretçilerimiz için araştırdık. Tavla.org adresinin ücretsiz olarak tavla oyuncularını tek bir platform üzerinde buluşturduğunu öğrendik. Tavla oynamak için tek yapmanız gereken tavla.org adresine giriş yapmak. Siteye giriş yaptıktan sonra istediğiniz salonda ve odada rakibinizi arayabilirsiniz. Tavla oynarken bir yandan da rakibinizle sohbet edebilir, internet üzerinden samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Tavla oyunu oyna sloganıyla birçok başarılı işe imza atan tavla.org adresinde 7 gün ve 24 saat rakip bulabilmeniz mümkün. Bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabileceğinizin de altınız çizmek isteriz. Sen de tavla da rakibim yok diyorsan, tavla.org adresindeki binlerce rakibine boy gösterebilirsin.

Tavla.org oyun hizmetlerinde üye olmadan tavla oyna içeriğimiz de oyunumuzu kayıt olmadan oynama imkanı yakalaya bilirsiniz. Bu hizmetimiz ile oyunumuza bağlandığınız zaman misafir kullanıcı ruhumuz ile oynamış olacaksınız.

OYNAMAK İÇİN TIKLA

Sayfaya Puan Ver

Bir önceki yazımız olan Üye olmadan tavla oyna başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BENZER YAZILAR

Zor Tavla Oyna Zor Tavla Oyna

Zor Tavla Oyna Klasik oyunlar arasında bulunan tavla oyunu, son dönemlerde artan iş yoğunluğu ve yorgunluğundan kaynaklı...

Kız Tavlası Nedir Kız Tavlası Nedir

İçindekiler1 Kız Tavlası Nedir1.1 KIZ TAVLASI NASIL OYNANIR?1.2 Kız Tavlası Oyna1.3 KIZ TAVLASININ KARAKTERİSİTK...

Tavla Nasıl Oynanır Tavla Nasıl Oynanır

İçindekiler1 Tavla Nasıl Oynanır1.1 Tavla Oyunu Başlangıcı ve Kuralları1.2 Pulları Toplama Tavla Nasıl Oynanır Tavla...

Kullanıcılarına Gerçeklik Hissi VerenTavla Oynama Ortamı