Tavla oyunu, 15 beyaz ve 15 siyah taşla (pul) oynanan iki kişilik oyunlardan birisidir. En eski oyunlardan biri olduğu yapılan kazılarda saptanmıştır. Tavla, vezir Büzur Mehir tarafından 10 günde yapılmıştır. Tavlada karşılıklı 6’şar hane bulunmaktadır. Bu haneler 12 ayı temsil etmektedir. 15 siyah ve 15 beyaz pul ise, 15 gece ve gündüzü ifade etmektedir. Karşılıklı yer alan 12’şer hane ise günün 24 saatini temsil ediyor.

Tavlada amaç kendi taşlarınızı kendi sahanızda toplamak ve bu amacı tamamladıktan sonra kendi sahanızdaki taşlarınızı bitirmek gerekiyor. Tabi bu işlemi ilk olarak tamamlayan oyunu kazanmış oluyor. İnternet üzerinden tavla oynamak ise son zamanlarda fazlasıyla popüler oldu. Bu alanda hizmet veren siteleri değerli ziyaretçilerimiz için araştırdık. Tavla.org adresinin ücretsiz olarak tavla oyuncularını tek bir platform üzerinde buluşturduğunu öğrendik. Tavla oynamak için tek yapmanız gereken tavla.org adresine giriş yapmak. Siteye giriş yaptıktan sonra istediğiniz salonda ve odada rakibinizi arayabilirsiniz. Tavla oynarken bir yandan da rakibinizle sohbet edebilir, internet üzerinden samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Tavla oyunu oyna sloganıyla birçok başarılı işe imza atan tavla.org adresinde 7 gün ve 24 saat rakip bulabilmeniz mümkün. Bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabileceğinizin de altınız çizmek isteriz. Sen de tavla da rakibim yok diyorsan, tavla.org adresindeki binlerce rakibine boy gösterebilirsin.

Tavla.org oyun hizmetlerinde üye olmadan tavla oyna içeriğimiz de oyunumuzu kayıt olmadan oynama imkanı yakalaya bilirsiniz. Bu hizmetimiz ile oyunumuza bağlandığınız zaman misafir kullanıcı ruhumuz ile oynamış olacaksınız.

OYNAMAK İÇİN TIKLA

BENZER YAZILAR

Kız Tavlası Nedir Kız Tavlası Nedir

Kız Tavlası Nedir Kız tavlası nedir ne işe yarar ve nasıl oynanır şöyle ki, eğlence seçeneği olarak geçmişten...

Tavla Nasıl Oynanır Tavla Nasıl Oynanır

Tavla Nasıl Oynanır Tavla nasıl oynanır sizlerde öğrenmek için yazımızı tamamen okumanız gerekiyor şöyle ki;...

Tokat Tavla Oyunu Nasıl Oynanır Tokat Tavla Oyunu Nasıl Oynanır

Tokat Tavla Oyunu Nasıl Oynanır Tokat tavla oyunu nasıl oynanır şöyle ki; geçmişten günümüze değişerek ve gelişerek...

Tavla.ORG Türkiye'nin En Sevilen Tavla Ortamı


Kaliteli dostluklar ve bir birinden eğlenceli tavla oyunları sunan Tavla.ORG - Sizlere hem sohbet hem tavla oynama imkanı sunmaktadır.

Copyright - 2017 Tavla.ORG